Kontaktujte nás: +420 224 142 463, +420 608 660 776 | info@sanceprotalent.cz

Motto: máte se o koho opřít!

Smyslem pomoci je podpora při překonávání překážek z důvodu nepříznivé ekonomické situace žadatele. Prostředkem pomoci je právě stipendium nebo příspěvek, který pomůže nadanému dítěti k rozvoji jeho talentu. Cílem je dosažení potřebných výsledků vedoucích k úspěšnému ukončení studia nebo aktivity.

Více informací

slider

Představujeme mladého chlapce Matyáše s nadšením pro sportovní aktivity. Na první pohled velmi skromný chlapec, avšak s ambicemi stát se velkou basebollovou hvězdou. Uvidíme, jak se bude do budoucna jeho talent rozvíjet v tomto u nás ne zcela běžném sportu.

Matyáš Klodner

Jakmile se Matyáš narodil, hned nám bylo jasné, že to bude silný a statečný chlapík. V devíti měsících začal sám chodit, začali mu růst zuby a pořád něco vykládal. Už od malička byl živý, a tak jsme začali přemýšlet, jak s jeho aktivitou naložíme.

Rozhodli jsme se pro poněkud netradiční, ale krásný sport, pro baseball. V Blansku, kde žijeme, je totiž vybudovaný nádherný baseballový areál a tento sport zde má již třicetiletou tradici. A protože s dětmi zde pracuje jeden z nejlepších trenérů, které jsme kdy poznali, začali jsme již v roce 2014, kdy Matyáš ještě chodil do školky, navštěvovat první tréninky.

Nejprve to byla jen taková zábava, ale již po pár trénincích se ukázalo, že Matyáše tento sport baví a že má i docela slušný potenciál. V týmu byl sice většinou nejmladší, ale nikdy se nevzdal, poctivě trénoval a začal jezdit na své první zápasy.

Již v dalším roce, kdy teprve nastoupil do školy, vypomáhá na turnajích a v dalších zápasech až o dva roky starším klukům, protože v jeho věkové kategorii je v tuto chvíli v týmu Olympia Blansko prakticky sám. Již v tomto útlém věku se tak utkával s nejlepšími moravskými týmy, jako např. s Draky Brno nebo s Třebíč Nuclears, a začal vozit první medaile.

Ani přes zimní přestávky nikdy nezahálíme a každoročně dál trénujeme v tělocvičně. Stejně tak se konají pro děti minimálně dva zimní turnaje.

V roce 2016 přichází do týmu Olympie několik dalších menších dětí a Matyáš tak může hrát i za svou věkovou kategorii U7 a pomoci novým hráčům se základy této hry. Nejvíce však stále trénoval a hrál se staršími dětmi v kategorii U8, kde už se začínal hrát skoro opravdový baseball. V tomto týmu se také poprvé zúčastnil opravdu velkých turnajů, nejprve moravské části Českého baseballového poháru dětí do 8 let, kde Olympia obsadila stříbrné místo a vybojovala tak postup na zářijový celorepublikový pohár. Z Prahy si po super výkonu odvezl Matyáš opět stříbrnou medaili. Byl to ale úžasný výsledek a pro Matyáše první velké zkušenosti a měření sil s týmy z celé republiky.

Rok 2017 byl pro Matyáše už opravdu náročný, protože se plně věnoval stále trénování se staršími dětmi v kategorii U9, kde se již odpaluje z nadhozu trenéra, tzv. coachpitch, ale odehrával i zápasy se svou kategorií U8, kde se ještě stále pálí ze stativu. Začalo to být náročné hodně časově i finančně, ale na oplátku přišly další krásné výsledky. S kategorií U9 odehrál moravskou část Českého baseballového poháru, kde obsadily děti 4. místo, dále zvítězily ve dvou turnajích v Brně a v Pardubicích a na závěr sezony jel Matyáš s tímto týmem na mistrovství České republiky U9, opět do Prahy. Tam podal opět velmi dobrý výkon, ale tým nakonec obsadil až 9. místo. Pro Matyáše to opět ale byly zkušenosti k nezaplacení.

S kategorií U8 nejprve na domácím stadionu sehrál Matyáš za Olympii kvalifikační turnaj o postup na FirstCup, první ročník největšího turnaje pro děti do 8 let. Olympia bezpečně postupuje a Matyáš si zde vysloužil své první individuální ocenění a to diplom za nejlepší individuální výkon v obraně. O čtrnáct dní později už na samotném FirstCupu předvedl excelentní výkon nejen v poli, ale především na pálce, a dotáhl zcela nečekaně tento tým mladíků až do velkého finále, které probíhalo před kamerami České televize a několika stovkami diváků. Zde bohužel Olympia podlehla věčným protivníkům, Drakům Brno. I tak to byl neskutečný zážitek, kdy opět v celorepublikové konkurenci Matyáš dokázal svůj potenciál a zcela zaslouženě byl vybrán a obdržel diplom pro jednoho ze tří MVP hráčů, tedy nejužitečnějších hráčů tohoto krásného turnaje.

Ale ani toto nebyl konec a opět na závěr sezony jsme se ještě s týmem U8 zúčastnili mistrovství České republiky v Ostravě a opět po parádním výkonu jsme postoupili do bojů o medaile. Matyáš opět předváděl super práci a pomohl výrazně k postupu až do bojů o medaile. Na nejvyšší příčku jsme sice nedosáhli, ale bronzové medaile za třetí místo v celorepublikové konkurenci znamenali, že jsme opět zahráli parádní baseball.

Byl to rok plný baseballu a stejně tak jak skončil rok 2017, začal i ten letošní. Máme za sebou jarní část sezony a opět spoustu baseballových zážitků. Trénujeme pravidelně s kategorií U9, ale opět občas navštívíme i starší kluky z U10 a U11. S kategorií U9 jsme se zúčastnily s Matyášem tří turnajů Rookie Ball U9, kde jsme vyhráli všechny zápasy a Matyáš si ze dvou turnajů odvezl dřevěnou plaketu za člena AllStar týmu turnaje. Na podzim nás pak čeká kvalifikace na mistrovství republiky a pokud se podaří, tak i samotné celostátní mistrovství. S kategorií U10 jsme odehrály několik krásných jednodenních turnajů a Matyáš si i zde vydobyl místo v základu. Vrcholem sezony desetiletých dětí je SuperCup, největší mezinárodní baseballový turnaj pro děti do deseti let a tradičně se koná první víkend v červnu v Praze. České týmy musí nejprve opět projít kvalifikací. Tuto jsme zvládli bez problémů a ze silného moravského regionu jsme postoupili ze třetího místa a mohli se těšit do Prahy. Tam nás čekal nádherný turnaj, kde se Matyáš mohl již poměřit nejen se staršími dětmi z České republiky, ale třebas i z Litvy, Běloruska, Rakouska, Velké Británie, Slovenska, Maďarska a dokonce i z Číny. Olympia skončila z 24 týmů na slušném 11. místě, i když ambice byly o malinko větší. Já byl ovšem velmi spokojen s Matyášovým výkonem, protože statisticky patřil na tomto turnaji opět k velmi dobrým hráčům a může se těšit na příští rok, kdy i jemu již bude deset let. Po tomto turnaji dokonce dostal nominaci i do týmu U11, kde se již hraje ten opravdový baseball s nadhozem od protihráče. Na podzim nás i se staršími dětmi bude nejspíš čekat mistrovství republiky, a tak i letošní podzim bude ve znamení baseballu.

No a aby toho nebylo málo, a aby byl Matyáš na podzimní část sezony, plnou mistrovství a pohárů, řádně připraven, účastní se každoročně na konci prázdnin týdenního kempu v našem baseballovém areálu, kde se opět po prázdninách může vrátit ke hře, kterou miluje.

Nutno podotknout, že i přes tento náročný program Matyáš vůbec nezahálí ve škole, kdy ve třetí třídě zatím nosí stále prakticky samé jedničky a paní učitelka s ním nemá žádný problém. Je dokonce i vybírán do recitačních soutěží apod.

V případě, že byste chtěli Matyáše podpořit, můžete zaslat příspěvek také formou platební brány vkladem přímo na náš transparentní sbírkový účet č.: 2500990601/2010 (Fio), var. symbol 020.