Nadační fond Šance pro talent

podporujeme nadané děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Rádi bychom vám představili dívenku, která se díky své nemoci ocitla v nelehké situaci. Odhodlání s nemocí bojovat sportem a tancem, jí však umožňuje žít plnohodnotný život a zažívat velké úspěchy. 

Alexandra 

   

Alexandra-Saša - Ája, je žákyní ZŠ ve Valašských Kloboukách, chodí do 9. třídy, je jí 14,5 roku. V roce 2013 jí byla ,,určena" diagnóza Diabetes mellitus I. typu., bylo to v jejích 10 letech. Toto období bylo pro ni nesmírně náročné, spolu se svými 5 sourozenci prožívala rozpad rodiny, stěhování do nového bydliště, neporozumění ve třídě a následný přestup na jinou školu. V té době nijak nesportovala, ale ke kompenzaci cukrovky si musela zvolit pohyb, sport... A zvolila si snad ten nejnáročnější tanec -disco-dance. Půl roku po záchytu zvládla nábor do taneční skupiny a hned do soutěžní skupiny A. 
Potom už začaly přicházet úspěchy. V r. 2015 1. místo na Mistrovství Moravy v Opavě v kategorii dětí, 9. místo na Mistrovství republiky v Praze v rámci soutěží pořádaných organizací CDO, 3. místo ve finále mezinárodní soutěže v rámci Mia festivalu pořádaného Sdružením ,,Děti fitness aneb sportem proti drogám". Na podzim se zúčastnila několika pohárových i ligových soutěží v sólovém tanci už v juniorské kategorii. V r. 2016 se s formací zúčastnila finále česko-slovenského turné - taneční skupina roku, kde vybojovala 3. místo. Kromě toho se zúčastnila finále v rámci Mia festivalu v Praze. V sólovém tanci se na podzim 2016 vypracovala až do výkonnostní skupiny A a v rámci žebříčku CDO, byla po poslední soutěži přeřazena do skup. M a bude tancovat v extraligových soutěžích. V roce 2017 se s formací zúčastnila finále CDO v Praze, kde se umístily jako 10. nejlepší skupina v ČR.
V letošní sezóně 2017/2018 se zúčastní : 30.9. liga - Morava 1 - Brno, 14.10. liga- Morava 2 - Brno, 22.10. extraliga 1 - Plzeň, 29.10. liga - Morava 3 Brno, 12.11.extraliga 2 + liga Morava 4 - Brno, 18. 11.extraliga 3 - Chomutov, 2.12. MČR Bohumín. Zárověň trénuje ve formaci na jarní soutěže a tour v rámci CDO a Taneční skupiny roku.

Facebook