Kontaktujte nás: +420 607 242 260 | info@sanceprotalent.cz

Chci pomáhat nadaným dětem

Pomozte nadaným dětem a zařaďte se mezi dárce. Pro úspěšné zařazení stačí vyplnit kontaktní formulář a my vás budeme kontaktovat s bližšími informacemi.

Kontaktujte nás

Chci darovat 

Aktuálně podporujeme

Brněnský Mozart Radek Bagár

                                                                                                                                         Zdroj Mafra, Foto: Anna Vavríková

Radek Bagar (13) studuje klavír od 6 let na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně ve třídě prof. Jeleny Kapituly.

Radek se již ve svém věku může pochlubit mnoha úspěchy. Nejen v rámci základní umělecké školy, kterou navštěvuje, ale také mimo ní. Na různých soutěžích získává 1. místa a je velmi úspěšný. Současně se studiem na ZUŠ v Brně bude také studovat v přípravném ročníku pro nadané děti na univerzitě umění v rakouském Grazu (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz), na které byl v červnu letošního roku přijat. Na to ale rodina nemá dostatek finančních prostředků a požádala nadační fond o podporu. Rodiče Radka se také starají o svou dceru, která díky svému hendikepu vyžaduje stálou péči. Otec muzikant je tedy jediný, kdo rodinu živí a svého syna chce podorovat. My jsme se rozhodli pomoci Radkovi v tom, co ho baví a v čem je vinikající.

Radkovy úspěchy:

V únoru 2012 získává Radek 1. cenu v Mezinárodní soutěži mladých klavíristů "Amadeus" věkové kategorie do 11 let v Brně. V červnu tohoto roku zvítězil ve své věkové kategorii v prestižní celostátní soutěži Prague Junior Note a zúčastnil ve festivalu vítězů PJN v Českem Krumlově v říjnu 2012. V roce 2012 obdržel 1. cenu v soutěži ZUŠ ČR v komorní hře se smyčcovým souborem školy. V červnu 2013 zúčastnil ve festivalu Mozartovy děti , na kterém předvedl s symfonickém orchestrem Brněnské filharmonie od Josefa Haydna 1. větu Koncertu D dur. Z Haydnovým Koncertem v doprovodu orchestra Brněnské filharmonie se Radek zúčastnil ve velkém hudebním projektu Dva hlasy – dva světy – dvě kultury významné osobnosti Idy Kelarové , který se konal 2 dny. V únoru 2014 Radek získal 1. cenu ve 4. kategorii a cenu nejlepšího Brněnského účastníka v Mezinárodni soutěži Amadeus. Dne 1.5.2014 vyhrál 1.místo v soutěží žáků ZUŠ České republiky. Zučástníl se mezinarodní soutěže v Ústí nad Labem dne 21.11.2014, kde získal 2 cenu.Byl pozván českým rozhlasem rádio Vltava, kde nahrál skladby od F.Chopin , J.Haydn,Gershwin a čtyřručně zahrál se svým otce. Byl také pozván na benefiční vánoční koncert který se konal na slovensku ve městě Nové Zámky kde hrál s komorním orchestrem B.Bystrica. V květnu 2015 se zúčastnil soutěže Broumovská klávesa kde získal 3.cenu. V červnu ve své věkové kategorii dostal 2.cenu v soutěží Prague Junior Note. 14.července byl pozván na Hudební festival Znojmo v kategorii s názvem Malí geniové .Na konci záři byl pozván jako model při Celostatním metodický Seminář Klavírní ateliéry který se konal na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné. V říjnu 2015 Radek dostal 1 cenu ve své kategorii a cenu nejlepšího Brněnského účastníka a také cenu za nejlepší český účastník v mezinárodni soutěži Amadeus. V listopadu byl pozván českým rozhlasem rádio Vltava kde s Radkem nahrávali rozhovor a po té tam nahrál skladby od J.S.Bach ,W.A.Mozart,S.Rachmaninov, R.Schumann. V únoru 2016 Radek Bagar dostal 1.cenu ve své kategorii v Beethovenové klavírní soutěži, která se konala v Teplicích. Stále reprezentuje ZUŠ na veřejných koncertech školy a města, zejména vystoupeni na festivalech Brněnské klavírní mladí, klavírních seminářích Brněnské konzervatoři a v rakouském Grazu ve Florentiner Kunstuniversitat.

Novinky

Novinky

21.12.2017 - ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERT V KOSTELE SV. MIKULÁŠE NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ V PRAZE

9.6. 2017 - NOC KOSTELŮ SV. MIKULÁŠ STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ V PRAZE

18.5.2017 - KONCERT V KOSTELE SV. JAKUBA V ČESKÉ TŘEBOVÉ

Více aktivit

Naši partneři

Více informací

facebook